بازار رنگ پودری الکترواستاتیک

بازار رنگ پودری الکترواستاتیک

,

بازار رنگ پودری الکترواستاتیک این فرصت را برای مصرف کنندگان فراهم می کند که از میان محصولات متنوع، مناسب ترین گزینه را انتخاب نمایند. اما بازار رنگ پودری الکترواستاتیک کجاست؟ خرید و فروش رنگ پودری الکترواستاتیک به چه صورت انجام می شود؟ مجموعه چسب و رنگ بازود با داشتن سبدی کامل از محصولات رنگ پودری الکترواستاتیک برای شما مشتریان عزیز امکان خرید انواع رنگ پودری را فراهم می کند.

رنگ پودری الکترواستاتیک چیست؟

رنگ پودری الکترواستاتیک از خانواده رنگ های کوره ای به شمار می رود که ساز و کاری متفاوت با سایر رنگ های صنعتی دارد. ذرات اصلی تشکیل دهنده رنگ پودری، رزین خشک و پیگمنت رنگ مورد نظر می باشد. این نوع رنگ با استفاده از تجهیزات بخصوص که مهمترین آن تفنگ الکترواستاتیک است، بر روی سطح قطعات اعمال می شوند. رنگ اعمال شده دارای بار الکتریکی است و هنگامی که روی سطح قرار می گیرد، به آن می چسبند. اما برای تثبیت رنگ پودری در این مرحله لازم است قطعه یا قطعات داخل کوره پخت رنگ قرار گرفته و تحت حرارت ۱۸۰ تا ۲۰۰ درجه سانتی گراد، خشک و سخت شود. در پایان این فرآیند، پوششی یکنواخت با ضخامت ایده آل و همچنین درجه سختی بالا بر روی سطح ایجاد می گردد.

بازار رنگ پودری الکترواستاتیک

چرخه رنگ پودری الکترواستاتیک چه تجهیزاتی دارد؟

چرخه رنگ پودری الکترواستاتیک دارای تجهیزات زیر است:

 1. سیستم شست و شو : پیش از شروع فرآیند می بایست قطعات از چربی و مواد شیمیایی موجود بر روی سطح آن، پاکسازی و خشک شوند.  این کار با روش های غوطه وری و پاششی انجام می شود.
 2. سیستم پاشش و بازیافت رنگ : پس از شست شوی قطعات، عملیات رنگ آمیزی در کابین پاشش آغاز می شود. کابین پاشش شامل ساز و کار بازیافت است، به نحوی که طی فرآیند پاشش، مقادیر اضافی رنگ مکیده شده و پس از خارج شدن ذرات ناخالصی از آن، رنگ آماده مصرف از سیستم خارج می گردد.
 3. کوره پخت رنگ : پس از اتمام مرحله پاشش رنگ، قطعات به کوره پخت منتقل می شوند. با رسیدن دمای کوره به ۱۸۰ تا ۲۰۰ درجه سانتی گراد، فرآیند پخت رنگ آغاز می گردد. مهمترین بخش در سیستم رنگ پودری الکترواستاتیک این مرحله می باشد. چرا که دمای کوره باید در کلیه نقاط یکسان باشد تا درجه سختی در نقاط مختلف قطعه یکنواخت شود.
 4. خط انتقال هوایی : با پایان مرحله خشک شدن، قطعات رنگ شده از طریق خط انتقال هوایی به خط رنگ باز می گردند.
 5. سیستم دکورال : این سیستم برای ایجاد طرح های دکوراتیو بر روی قطعات، در نظر گرفته شده است. طرح ها در عمق ۴۰ تا ۵۰ میکرون به رنگ پودری اعمال شده روی سطح نفوذ می کنند. بنابراین ثبات رنگ خوبی دارند.

بازار رنگ پودری الکترواستاتیک

مزایای رنگ پودری الکترواستاتیک

 • مقاوم در برابر عوامل محیطی
 • ثبات رنگ عالی
 • درجه سختی بالا
 • جلوه ظاهری زیبا
 • مقرون به صرفه
 • قابل بازیافت بودن مقادیر اضافی رنگ

بازار رنگ پودری الکترواستاتیک

بازار رنگ پودری الکترواستاتیک

در زمینه رنگ و صنایع شیمیایی، بازار رنگ پودری الکترواستاتیک در ایران بسیار گسترده است. خرید و فروش رنگ پودری الکترواستاتیک در صنایعی مانند قطعات خودرویی، لوازم خانگی، کابینت سازی، ظروف آشپزخانه و … رونق دارد. برای سفارش انواع رنگ پودری الکترواستاتیک می توانید با کارشناسان مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.