خرید رنگ نسوز

خرید رنگ نسوز سیلیکونی مقاوم حرارتی

,

خرید رنگ نسوز را با دانستن ویژگی های محیطی و دمایی که قطعه قرار است تحمل کند، می توان به راحتی انجام داد. در واقع پیش از خرید رنگ نسوز باید اطلاعات فنی دقیقی در خصوص شرایط کار در دست باشد. رنگ های نسوز از نوع سیلیکونی هستند و نسبت به حرارت از خود مقاومت نشان می دهند. فروش رنگ مقاوم حرارتی از طریق مجموعه بازود با قیمت مناسب انجام می شود. جهت مشاوره در خصوص انتخاب رنگ مناسب و همچنین خرید رنگ نسوز می توانید با کارشناسان مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.

رنگ نسوز چیست؟

رنگ نسوز به رنگ های مقاوم حرارتی اطلاق می شود که در برابر حرارت مداوم از خود مقاومت نشان داده و دچار آسیب نمی شوند. رنگ های مقاوم حرارتی بر پایه رزین سیلیکونی فرموله می شوند. این رنگ ها تک جزئی هستند و با اعمال روی سطوح فلزی و فولادی پوششی یکنواخت و مقاوم بر روی سطح ایجاد می کنند. در صورتی که سازه در معرض حرارت مداوم قرار بگیرد، آن را محافظت می کند. در صورتی که رنگ نسوز بر روی سطح فولادی خام اعمال شود، تحمل حرارتی بالایی دارد. اما در صورتی که رنگ بر روی سطح آستری خورده اعمال شود، بسته به نوع آستری، میزان مقاومت حرارتی نیز متفاوت خواهد بود.

خرید رنگ نسوز

انواع رنگ نسوز سیلیکونی

بسته به نوع مواد اولیه به کار رفته در رنگ های نسوز، میزان مقاومت حرارتی آن ها نیز متفاوت می باشد. انواع رایج رنگ نسوز تولیدی به شرح زیر می باشد:

  • رنگ نسوز با تحمل حرارتی تا دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراد
  • رنگ نسوز با تحمل حرارتی تا دمای ۴۰۰ درجه سانتی گراد
  • رنگ نسوز با تحمل حرارتی تا دمای ۵۵۰ درجه سانتی گراد
  • رنگ نسوز با تحمل حرارتی تا دمای ۶۰۰ درجه سانتی گراد

خرید رنگ نسوز

کاربرد های رنگ نسوز سیلیکونی

همانطور که اشاره شد رنگ های نسوز به عنوان پوشش محافظتی سازه های فولادی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از کاربردهای رنگ نسوز عبارتند از:

  • بدنه کوره ها
  • بدنه دودکش ها
  • بدنه بویلر ها
  • تاسیسات پالایشگاه ها
  • تاسیسات نیروگاهی و …

مشخصات فنی رنگ نسوز سیلیکونی

رنگ های نسوز سیلیکونی به صورت تک جزئی تولید می شوند. در واقع نیازی به هاردنر یا سخت کننده ندارند. این رنگ ها عموما با فام مشکی و نقره ای ساخته می شوند و از لحاظ براقیت بصورت مات هستند. خشک و سخت شدن رنگ های نسوز سیلیکونی مقاوم حرارتی در کوره پخت انجام می شود. برای این کار ابتدا باید دمای کوره تا ۲۰۰ درجه سانتی گراد بالا برود. پس از مدت زمان ۱۵ دقیقه، دمای کلیه نقاط کوره یکنواخت می گردد. در این مرحله قطعه رنگ آمیزی شده داخل کوره قرار می گیرد و پس از مدت ۶۰ دقیقه کاملا خشک و سخت می شود. در صورتی که قرار باشد لایه دیگری روی این رنگ اعمال شود، باید مدت ۲۴ ساعت از خشک شدن لایه نسوز گذشته باشد.

خرید رنگ نسوز

نحوه خرید رنگ نسوز سیلیکونی

مجموعه ما در زمینه خرید و فروش پوشش های صنعتی و محافظتی فعالیت دارد. همچنین کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات و ابهامات و همچنین ارائه مشاوره در زمینه خرید رنگ و پوشش های صنعتی می باشند. شما مشتریان عزیز می توانید برای اطلاع از شرایط فروش رنگ نسوز سیلیکونی مقاوم حرارتی با ما ارتباط برقرار نمایید.