فروش رنگ اپوکسی صنعتی

بازار خرید و فروش رنگ اپوکسی صنعتی

,

خرید و فروش رنگ اپوکسی صنعتی به عنوان یک پوشش حفاظتی در میان صنایع مختلف، بازار خوبی دارد. اما رنگ های اپوکسی چند دسته هستند؟ فروش رنگ اپوکسی صنعتی از چه طریق انجام می شود؟ بازار خرید و فروش رنگ اپوکسی صنعتی کجاست؟ چگونه می توان از قیمت رنگ اپوکسی اطلاع پیدا کرد؟

معرفی رنگ اپوکسی صنعتی

به طور کلی رنگ اپوکسی به گروهی از رنگ ها اطلاق می شود که بصورت دو جزئی مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع دو جزء تشکیل دهنده این رنگ ها، رزین و هاردنر (سخت کننده) را شامل می شود. رنگ های اپوکسی انواع مختلفی دارند. پر مصرف ترین این رنگ ها، رنگ اپوکسی کف و همچنین رنگ اپوکسی مناسب فلز می باشد. در ادامه به تشریح رنگ اپوکسی فلز که با هدف محافظت از سطوح فلزی استفاده می شود، پرداخته می شود.

فروش رنگ اپوکسی صنعتی

رنگ اپوکسی فلز

همانطور که می دانید سازه های فلزی که در حوزه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند، می بایست از مقاومت خوبی در برابر شرایط مختلف محیطی و کارگاهی برخوردار باشند. علی الخصوص مکان هایی که در معرض مواد شیمیایی و خطر خوردگی قرار دارند، حساسیت بیشتری نسبت به این موضوع دارند. بنابراین یک پوشش محافظتی مناسب می تواند قطعات را در برابر آسیب ها ایمن نماید. رنگ اپوکسی فلز یک پوشش حفاظتی عالی برای سازه ها و قطعات فلزی می باشد. پیشنهاد می گردد رنگ اپوکسی طی سه مرحله بر روی سطوح اعمال گردد. این سه مرحله شامل آستر، لایه میانی و لایه نهایی یا رویه می باشد. هر یک از رنگ هایی که در مراحل سه گانه به کار می رود، دارای خواص منحصر به فردی است که در نهایت یک پوشش عالی و مقاوم بر روی سطح پدید می آورد.

رنگ اپوکسی صنعتی آستر (پرایمر)

اولین لایه اپوکسی که بر روی سطح اعمال می شود، پرایمر یا آستر اپوکسی است. این آستر به عنوان لایه ابتدایی بر روی سطوح فلزی به کار می رود. رنگ آستر اپوکسی دارای درصد بالایی پودر روی می باشد. در نتیجه به واسطه فرآیند حفاظت کاتدی، سطوح را در برابر خوردگی ایمن می کند. ضخامت پیشنهادی مناسب برای این لایه ۶۰ میکرون است. آسترهای اپوکسی انواع مختلفی دارند:

 • آستر واش پرایمر
 • آستر اپوکسی فنولیک
 • آستر اپوکسی پلی آمید زینک فسفات
 • آستر اپوکسی پلی آمید زینک کرومات
 • آستر اتیل سیلیکات غنی از روی (زینک ریچ)
 • آستر اکسید آهن اپوکسی پلی آمید اخرایی
 • آستر اپوکسی پلی آمید غنی از روی (زینک ریچ)

فروش رنگ اپوکسی صنعتی

رنگ اپوکسی صنعتی میانی

این نوع رنگ به عنوان لایه میانی برای سطوح و سازه های فلزی استفاده می شود و بر پایه رزین اپوکسی و هاردنر پلی آمید ساخته می شود. اعمال این رنگ بر روی لایه آستری، مقاومت سازه را در برابر مواد خورنده و عوامل نامساعد جوی افزایش می دهد. این رنگ بر روی تانکرها، سازه های پالایشگاهی، نیروگاهی و … قابل استفاده است و دارای انواع زیر می باشد:

 • رنگ میانی اپوکسی پلی آمید High Build
 • رنگ میانی اپوکسی پلی آمید MIO – High Build

فروش رنگ اپوکسی صنعتی

رنگ اپوکسی صنعتی نهایی (رویه)

این رنگ به عنوان آخرین لایه بر روی سطح اعمال می شود. پوشش رویه اپوکسی پس از خشک شدن کامل، سطحی براق، یکنواخت و مقاوم نسبت به سایش، خراش و مواد شیمیایی به وجود می آورد. از این رنگ به تنهایی نیز می توان بر روی سطوح استفاده کرد. اما برای افزایش طول عمر سازه اعمال لایه های آستری و میانی توصیه می گردد. انواع رنگ رویه اپوکسی صنعتی به شرح زیر می باشد:

 • رنگ رویه اپوکسی پلی آمید در انواع براق، نیمه براق و مات
 • اپوکسی پلی آمین بدون حلال (مخصوص آب شرب)
 • رنگ اپوکسی پلی آمین گلس فلیک
 • رنگ کولتار اپوکسی پلی آمید
 • رنگ رویه اپوکسی فنولیک

نکته قابل توجه در خصوص رنگ اپوکسی صنعتی این است که رزین این رنگ در برابر اشعه فرا بنفش مقاومت چندان خوبی ندارد. به همین دلیل برای مواردی که در معرض نور شدید آفتاب هستند، می بایست رنگ پلی یورتان استفاده شود.

خرید آنلاین رنگ اپوکسی صنعتی

خرید و فروش رنگ اپوکسی صنعتی به صورت حضوری و آنلاین از طریق مراکز معتبر صورت می پذیرد. اما جهت انتخاب درست محصول نهایی بهتر است پیش از خرید، نسبت به اخذ مشاوره از کارشناسان مجرب در این زمینه اقدام گردد. فروش رنگ صنعتی در انواع مختلف از طریق مجموعه بازود انجام می شود. شما مشتریان گرامی می توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد فروش مجموعه ما، علاوه بر دریافت مشاوره تخصصی، نسبت به ثبت سفارش نیز اقدام فرمایید.