خرید رنگ پودری الکترواستاتیک

خرید رنگ پودری الکترواستاتیک با قیمت فروش کارخانه

,

خرید رنگ پودری الکترواستاتیک را از چه طریق می توان انجام داد؟ رنگ پودری نسبت به رنگ مایع چه مزیت هایی دارد؟ تنوع در رنگ های پودری الکترواستاتیک به چه صورت است؟ آیا استفاده از این نوع رنگ صرفه و توجیه اقتصادی دارد؟ فروش رنگ پودری الکترواستاتیک در تهران، کرج، اصفهان و سایر شهر ها در کدام مراکز انجام می شود؟ آیا قیمت رنگ پودری برای حجم خرید های مختلف، متفاوت می باشد؟

انواع رنگ و پوشش های محافظتی مایع

از دیرباز برای حفاظت از سطوح فلزی از رنگ های شیمیایی استفاده می شده است. رنگ ها انواع مختلفی دارند. گروهی از رنگ ها که به رنگ های ساختمانی موسوم اند، برای رنگ آمیزی دیوار، سقف و سطوح خارجی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. این محصولات بر اساس نوع مواد به کار رفته در ساخت آن ها به دسته های مختلف از قبیل رنگ پلاستیک، رنگ اکریلیک، رنگ روغنی و … تقسیم می شوند. همچنین گروه دیگری از رنگ ها با نام رنگ های صنعتی نیز وجود دارند که اقسام مختلفی دارند. رنگ اپوکسی، رنگ پلی یورتان، رنگ نسوز، رنگ کوره ای و … از جمله رنگ های صنعتی می باشند. کلیه این محصولات به شکل مایع تولید می گردند، اما خواص کاملا متفاوتی دارند. ویسکوزیته، درصد جامد وزنی و حجمی، دانسیته، نوع حلال مورد نیاز و … برای انواع رنگ ها متفاوت است.

خرید رنگ پودری الکترواستاتیک

مشکلات و چالش های رنگ صنعتی مایع چیست؟

استفاده از رنگ های مایع همواره مشکلاتی را به همراه داشته است. بزرگترین چالش استفاده از رنگ های مایع این است که در تولید این نوع محصولات، اغلب از حلال های نفتی استفاده می شود. این مسأله آسیب های جبران ناپذیری را برای انسان ها، جانداران و همچنین محیط زیست به همراه دارد. چرا که ساختار شیمیایی مواد اولیه به کار رفته در این نوع رنگ ها پس از ورود به آب، هوا و خاک به عنوان آلاینده، مواد سمی را وارد آن ها نموده و در چرخه زندگی جانداران قرار می گیرد. از دیگر مشکلات این محصولات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. در صورت عدم تبحر در اعمال رنگ، به صورت یکنواخت اعمال نمی شوند.
 2. برای خشک شدن به مدت زمان زیادی نیاز دارند.
 3. میزان غلظت این نوع رنگ ها متغیر بوده و باید با دقت خاصی با استفاده از حلال، به غلظت مناسب برسند.
 4. مقادیر اضافی این نوع رنگ ها قابل بازیافت نمی باشد و صرفه اقتصادی ندارد.
 5. بوی بسیار تند و نامطبوع این محصولات، سیستم تنفسی را دچار آسیب می کند.
 6. سرعت اجرای رنگ های مایع بسیار کند می باشد.

حال که چالش های استفاده از رنگ های مایع را دانستیم، می بایست به دنبال راهکار یا محصولی جایگزین برای این محصولات باشیم. با پیشرفت دانش صنایع پتروشیمی، شرکت ها در تلاش اند تا نسل جدید رنگ ها را به گونه ای طراحی کنند که کمترین میزان آسیب را برای محیط زیست داشته باشد.

خرید رنگ پودری الکترواستاتیک

تولید رنگ پودری الکترواستاتیک

برای کاهش اثرات زیست محیطی رنگ و رزین های شیمیایی، رنگ های پودری الکترواستاتیک با رویکرد حذف حلال و جایگزینی محصولات فاقد مواد اولیه سمی، طراحی و تولید شدند. در سال های اخیر استفاده از رنگ های پودری الکترواستاتیک بسیار رواج یافته است. بر خلاف سایر رنگ های صنعتی که به صورت مایع تولید می شوند، رنگ های پودری  به فرم جامد ساخته می شوند. این نوع رنگ، نوعی رنگ کوره ای می باشد که ماهیت آن بصورت ذرات خشک پودری می باشد. در واقع برخی از مشکلات اجرایی رنگ های کوره ای مایع موجب شد تا تولیدکنندگان در صدد بهینه سازی رنگ کوره ای برآیند. بر همین اساس تولید رنگ پودری الکترواستاتیک با هدف تنوع محصولات، ثبات کیفیت و همچنین توجیه اقتصادی آغاز گردید. در این راستا فاکتورهایی مانند واکنش پذیری، ضخامت، خمش، ضربه پذیری، مقاومت در برابر اشعه UV و … به لحاظ کیفی مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

خرید رنگ پودری الکترواستاتیک

برتری رنگ پودری الکترواستاتیک بر رنگ کوره ای مایع

همان طور که گفته شد رنگ های پودری الکترواستاتیک نسبت به رنگ های کوره ای مایع دارای مزایای بسیاری هستند که در ادامه مختصرا به آن می پردازیم:

 • اجرای سریع: با استفاده از تجهیزات مخصوص، اعمال رنگ پودری در کوتاه ترین زمان انجام می شود.
 • قابل بازیافت بودن اضافات رنگ: سیستم اعمال رنگ پودری دارای فرآیند بازیافت رنگ بوده و اضافات رنگ پس از جمع آوری و خالص سازی، مجددا قابل استفاده اند.
 • سهولت اجرا: رنگ های پودری با استفاده از گان و تجهیزات مختص این محصول، به آسانی بر روی سطح اعمال می شوند.
 • یکنواخت بودن پوشش: این نوع رنگ به هیچ عنوان ریزش نداشته و در صورت دقت کافی اپراتور، به صورت کاملا یکنواخت سطح را پوشش می دهد.
 • قیمت تمام شده کمتر: به لحاظ اقتصادی، خرید رنگ پودری الکترواستاتیک هزینه کمتری نسبت به نوع مایع دارد.
 • مقاومت و استحکام بالاتر:  رنگ های پودری از مقاومت بالایی در برابر خراش، مواد خورنده و … برخوردارند.
 • بدون نیاز به حلال: برای استفاده از رنگ های پودری الکترواستاتیک به هیچ گونه حلالی نیاز نیست.
 • بالا بودن تنوع محصول: رنگ های پودری علاوه بر تنوع فام، از لحاظ نوع پوشش و ساختار نیز تنوع بسیار بالایی دارند و برای سلیقه های مختلف، مناسب می باشند.
 • بدون خطر انفجار: به دلیل عدم از استفاده از مواد پایه نفتی در ساختار رنگ پودری، خطر انفجار و آتش سوزی برای این محصول وجود ندارد.
 • سازگار بودن با محیط زیست: در تولید رنگ پودری الکترواستاتیک از مواد آلی استفاده نمی شود. از همین رو با محیط زیست کاملا سازگار می باشد.

خرید رنگ پودری الکترواستاتیک

انواع رنگ پودری الکترواستاتیک

رنگ های پودری الکترواستاتیک از تنوع بسیار بالایی برخوردارند. همین موضوع موجب شده صاحبان صنایع با توجه به نوع تولیدات خود، انواع رنگ پودری را انتخاب نمایند. همچنین به لحاظ زیبایی ظاهری نیز، این نوع رنگ ها توانسته اند محبوبیت ویژه ای در زمینه های مختلف بدست آورند. انواع رنگ پودری الکترواستاتیک عبارتند از:

 • رنگ های ساده
 • رنگ های چرمی
 • رنگ های ورنی
 • رنگ های متالیک
 • رنگ های چکشی
 • رنگ های سمباده ای
 • رنگ های چروک نسوز
 • رنگ های پودری طرح سنگ و چوب

خرید رنگ پودری الکترواستاتیک

خط رنگ پودری الکترواستاتیک

رنگ های پودری الکترواستاتیک برای اعمال نیازمند تجهیزات خاصی هستند. بسته به نوع تجهیزات، انواع مختلفی از خط پاشش رنگ پودری طراحی می شوند. از جمله رایج ترین خط رنگ های پودری به شرح زیر می باشند:

 • خط رنگ پودری افقی
 • خط رنگ پودری عمودی
 • خط رنگ Power & Free
 • خط Coil Coating

در فایل ویدئویی زیر می توانید مراحل کلی رنگ آمیزی قطعات با استفاده از رنگ پودری الکترواستاتیک را مشاهده نمایید.

 

خط رنگ پودری افقی

خط رنگ پودری الکترواستاتیک افقی چندین مرحله دارد. ابتدا قطعات در کابین شست و شو کاملا از آلاینده ها و مواد روی سطح، پاکسازی می شوند. سپس به طور کامل خشک شده و به کابین پاشش هدایت می شوند. با استفاده از سیستم پاشش، رنگ پودری بر روی سطح اعمال شده و جهت خشک شدن داخل کوره پخت قرار می گیرند. در این مرحله، قطعات تحت دمای ۱۸۰ الی ۲۰۰ درجه سانتی گراد به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه کاملا خشک شده و از کوره خارج می گردند. حین فرآیند پاشش رنگ، مقادیری از رنگ که در هوا پخش شده و بر روی سطوح نمی نشینند، توسط سیستم بازیافت جمع آوری و مجددا برای استفاده آماده می شوند. بنابراین خط رنگ پودری افقی شامل سیستم شست و شو، سیستم پاشش رنگ اتوماتیک، سیستم بازیافت رنگ و کوره پخت می باشد.

خط رنگ پودری عمودی

خط رنگ افقی از متداول ترین سیستم های اعمال رنگ پودری می باشد. اما با هدف افزایش راندمان، ظرفیت و تعداد قطعات رنگ آمیزی شده در واحد زمان، می توان از خط رنگ عمودی استفاده نمود. این سیستم نیز مشابه خط رنگ افقی می باشد با این تفاوت که طراحی خط رنگ و همچنین نحوه آویختن قطعات بر روی سیستم کانوایر با خط رنگ افقی متفاوت می باشد. خط رنگ پودری عمودی شامل مراحل زیر است:

 1. سیستم مجهز به غلطک جهت بارگیری قطعات
 2. سيستم شست و شو متشکل از شست و شوی آبشاری و اسپری
 3. سيستم پاشش مجهز به سیستم بازیافت
 4. سیستم کانوایر جهت انتقال قطعات
 5. کوره پخت رنگ

از مزایای این سیستم می توان به افزایش چشمگیر ظرفیت تولید، یکنواختی پوشش، یکنواختی دمای پخت و … اشاره نمود.

خرید رنگ پودری الکترواستاتیک

خط رنگ Power & Free

یکی دیگر از روش های افزایش ظرفیت تولید قطعات رنگ شده، استفاده از خط رنگ Power & Free می باشد. این سیستم در فضایی بالغ بر ۱۰*۴۰*۵ متر مربع راه اندازی می شود. بارگیری قطعات در این سیستم به صورت دستی انجام می شود. سرعت انتقال قطعات نیز بسته به نوع رنگ، نوع قطعه، ضخامت قطعه و … متغیر می باشد. این خط رنگ سرعت کانوایر را تا ۳ متر در دقیقه افزایش می دهد. از دیگر مزایای این سیستم نیز می توان کاهش فضای اشغال شده و اتلاف انرژی را نام برد.

خط Coil Coating

خط Coil Coating یک خط رنگ بسیار پیشرفته است. در این روش کویل به صورت رول وارد خط رنگ می شود. سپس در مرحله رول باز کن، باز شده و به صورت اتوماتیک مورد شست و شو قرار می گیرد. پس از خشک شدن قطعات، در کابین پاشش قرار گرفته و رنگ پودری بر روی سطح آن ها اعمال می شود. می شود. پس از اتمام این مراحل، قطعات در کوره پخت، خشک می شوند و در مرحله پایانی سطوح رنگ شده با سلفون بسته بندی شده و توسط رول جمع کن به حالت اولیه خود در می آید.

خرید رنگ پودری الکترواستاتیک

انتخاب نوع رنگ پودری و خرید آن

انواع رنگ های پودری که به آن اشاره شد از نقطه نظر کیفیت، در یک سطح می باشند. اما تنوع در محصولات به نوع کاربرد آن ها بر می گردد. برای مثال از رنگ های چروک نسوز اغلب برای پوشش ظروف تفلون استفاده می شود. بنابراین انتخاب نوع با توجه به محصولی که قرار است این رنگ بر روی آن اعمال شود، انجام می گردد. البته رنگ های نسوز و مقاوم نسبت به حرارت تنها به صورت پودری نیستند. رنگ های نسوز به شکل مایع نیز ساخته می شوند و اقسام مختلفی دارند.

کاربردهای رنگ پودری الکترواستاتیک

این نوع رنگ ها کاربردهای گسترده ای در زمینه های مختلف دارند. با توجه به میزان مقاومت و استحکام بالای این نوع رنگ، برای پوشش سطوح خارجی ادوات، گزینه ای بسیار مناسب می باشند. همچنین ویژگی خراش پذیری، رنگ پودری الکترواستاتیک را برای رنگ آمیزی لوازم برقی خانگی مناسب نموده است. برخی از مهمترین کاربردهای رنگ پودری الکترواستاتیک عبارتند از:

 • پوشش لوازم خانگی
 • پروفیل آلومینیوم
 • قطعات خودرویی
 • ظروف تفلون
 • درب آسانسور ها
 • کپسول های گاز
 • لوستر و …

رنگ های صنعتی بسته به نوع کاربرد انواع مختلفی دارند. جهت خرید و فروش رنگ کوره ای، اپوکسی، پلی یورتان، نسوز و … با ما ارتباط برقرار نمایید. همچنین

خرید رنگ پودری الکترواستاتیک

نحوه خرید رنگ پودری الکترواستاتیک

با توجه به اینکه رنگ های پودری الکترواستاتیک در گذر زمان، خواص خود را از دست نمی دهند، به صورت روتین قابل تولید هستند. جهت خرید رنگ پودری الکترواستاتیک با قیمت پایین تر از کارخانه کافیست با کارشناسان واحد فروش مجموعه بازود تماس حاصل فرمایید. در مجموعه ما فروش رنگ پودری الکترواستاتیک با هر حجمی امکان پذیر است. بنابراین ثبت سفارش از یک کارتن تا تعداد بالاتر قابل انجام است. همچنین شایان ذکر است امکان ارسال در سطح تهران، کرج، اصفهان و سایر شهرها نیز وجود دارد. با توجه به به اینکه برای مسیر های طولانی، ممکن است سفارشات در حمل و نقل مورد آسیب قرار بگیرند، بسته بندی رنگ های پودری با دقت بالا و به صورت مکانیزه انجام می شود.

فروش عمده رنگ پودری الکترواستاتیک

رنگ های پودری عموما به صورت کیلویی به فروش می رسند. پس از انتخاب نوع و فام رنگ مورد نظر توسط مشتری، رنگ های پودری بسته بندی شده و برای عرضه آماده می شوند. بسته بندی های رایج برای رنگ پودری با توجه به شرایط اکونومی بدن انسان و سهولت حمل و نقل، به صورت کیسه های ۱۵ تا ۲۵ کیلویی می باشد. فروش رنگ پودری الکترواستاتیک به صورت عمده شامل تخفیف ویژه می باشد که مجموعه ما امکان آن را فراهم نموده است. چنانچه قصد خرید رنگ پودری الکترواستاتیک را دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی با همکاران ما در واحد فروش تماس حاصل فرمایید. بدین ترتیب ضمن دریافت مشاوره خرید محصول، می توانید کاتالوگ و لیست رنگ های پودری را دریافت و گزینه مناسب را انتخاب نمایید. پس از انجام مراحل مالی، سفارش شما تولید، بسته بندی و ارسال می گردد.