قیمت رنگ اپوکسی مخازن

قیمت رنگ اپوکسی مخازن و لوله آب آشامیدنی

,

قیمت رنگ اپوکسی مخازن و لوله آب آشامیدنی نسبت به سایر رنگ های اپوکسی بالاتر است. علت را نیز می توان در حساسیت تولید این محصول جست و جو کرد. رنگ اپوکسی مخازن و لوله های آب آشامیدنی می بایست دارای تاییدیه های بهداشتی لازم باشند. از همین رو استانداردهای زیادی باید در تولید آن ها در نظر گرفته شود.

رنگ اپوکسی چیست؟

رنگ اپوکسی یکی از پوشش های صنعتی مهم و پرکاربرد در صنعت می باشد. ویژگی های مقاومتی رنگ اپوکسی، این رنگ را از سایر پوشش های صنعتی متمایز نموده است. در این نوع رنگ، رزین اپوکسی و هاردنر اجزای اصلی را تشکیل می دهند. با اختلاط دو جزء به نسبت های تعیین شده، رنگ آماده اعمال می گردد. پس از انجام واکنش شیمیایی میان دو جزء و تبخیر حلال، پوششی یکنواخت، سخت و بسیار مقاوم بر روی سطح ایجاد می شود. این پوشش از مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی، ضربه، خراش، مواد شیمیایی و … برخوردار است. رنگ های اپوکسی بر اساس نوع هاردنر به دو دسته اصلی تقسیم می شوند. این رنگ ها، اپوکسی پلی آمید و اپوکسی پلی آمین نامیده می شوند.

قیمت رنگ اپوکسی مخازن

رنگ اپوکسی مخازن و لوله آب آشامیدنی

رنگ های اپوکسی انواع گوناگون و در نتیجه گستره کاربرد وسیعی نیز دارند. یکی از انواع این پوشش ها رنگ اپوکسی مخازن و لوله آب آشامیدنی می باشد. در تولید این رنگ موارد بسیاری را باید در نظر گرفت. چرا که عبور آب در لوله هایی که رنگ به کار رفته در آن، استاندارد های لازم را نداشته باشد، می تواند آسیب های جدی به سلامت انسان وارد نماید. یکی از مسائلی که باعث نفوذ مواد سمی به آب شرب می شود، وجود حلال های نفتی در رنگ اعمال شده می باشد. در واقع رنگ اپوکسی که برای پوشش لوله و مخازن آب آشامیدنی استفاده می شود، باید فاقد حلال باشد. از طرفی املاح موجود در آب آشامیدنی در مناطق مختلف، متفاوت می باشد که می تواند باعث خوردگی و آسیب سطح شود. بنابراین رنگ اپوکسی مورد استفاده برای مخازن و لوله های آب شرب علاوه بر ویژگی های بهداشتی و استاندارد های مربوطه، می بایست از استحکام و مقاومت کافی نیز برخوردار باشد.

رنگ اپوکسی پلی آمین مخصوص لوله و مخازن آب آشامیدنی

طراحی و تولید این نوع رنگ بر پایه رزین اپوکسی و هاردنر پلی آمینی انجام می شود. همانطور که اشاره شد، وجود حلال برای رنگ اپوکسی مورد استفاده در مخازن آب شرب موجب سمی شدن آب می شود. به همین دلیل این نوع رنگ به تنهایی و بدون استفاده از حلال به کار می رود. این رنگ از ویسکوزیته بالایی برخوردار می باشد و پیش از استفاده نیازی به افزودن حلال ندارد. شایان ذکر است محصول ما تمامی تاییدیه های بهداشتی لازم را از سوی ارگان های مربوطه دارد.

قیمت رنگ اپوکسی مخازن

ویژگی های رنگ اپوکسی مخصوص آب آشامیدنی

ویژگی ها و مزایای رنگ اپوکسی مخصوص لوله و مخازن آب آشامیدنی عبارتند از:

  • مقاومت نسبت به مواد شیمیایی
  • مقاومت نسبت به آب و رطوبت
  • عدم تغییر رنگ و طعم آب
  • عدم سمی نمودن آب
  • عدم انتقال رنگدانه ها به آب
  • قابلیت رها سازی کلیه حلال ها
  • قابل استفاده برای سطوح داخلی و خارجی مخازن آب
  • قابل استفاده برای سطوح لوله ها و اتصالات آب
  • قابل استفاده برای سازه های در معرض غوطه وری در آب

قیمت رنگ اپوکسی مخازن

قیمت رنگ اپوکسی مخازن و لوله آب آشامیدنی

در تولید رنگ اپوکسی مخازن و لوله آب آشامیدنی باید فاکتور های ویژه ای جهت مطابقت با استانداردهای بهداشتی رعایت شود. به همین دلیل این محصول نسبت به سایر رنگ های اپوکسی قیمت بالاتری دارد. در حال حاضر قیمت این محصول به ازای هر کیلو ۵۵۰٫۰۰۰ تا ۶۰۰٫۰۰۰ ریال می باشد. متاسفانه با توجه به نوسان قیمت ارز در کشور و تغییرات قیمت مواد اولیه، نمی توان قیمت ثابتی برای محصولات ارائه داد. در صورت تمایل به دریافت قیمت بروز رنگ اپوکسی می توانید با کارشناسان واحد فروش مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.

خرید آنلاین رنگ اپوکسی

با افزایش میزان استفاده از شبکه جهانی اینترنت، امروزه بسیاری از خرید و فروش ها از همین طریق انجام می شود. از همین رو گروه بازرگانی بازود نیز امکان خرید آنلاین رنگ اپوکسی و سایر محصولات را فراهم آورده است. شما مشتریان گرامی می توانید از طریق همین سایت نسبت به ثبت سفارش اقدام نمایید. همچنین در صورت تمایل می توانید از طریق تماس با کارشناسان مجموعه ضمن استعلام قیمت محصولات، سفارش خود را نیز ثبت و پیگیری نمایید.

قیمت رنگ اپوکسی مخازن

قیمت رنگ اپوکسی در بازار

قیمت رنگ اپوکسی برای هر کدام از انواع آن متفاوت می باشد. رنگ های اپوکسی شامل آستر اپوکسی، میانی اپوکسی، رویه اپوکسی، اپوکسی پلی آمین، پلی آمید و … هستند. قیمت هر یک از این محصولات با دیگری متفاوت است. اما به طور کلی بازه قیمتی رنگ های اپوکسی از ۳۰۰٫۰۰۰ تا ۶۵۰٫۰۰۰ ریال به ازای هر کیلو می باشد. از طریق تماس با کارشناسان واحد فروش مجموعه ما می توانید درخصوص انواع رنگ اپوکسی ارزان قیمت آگاه شوید.